3.8 C
Warszawa
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Rynek bardziej dojrzały

""Prezesi Schenkera i Rabena dyskutowali w ramach Konferencji Poltrans o szansach i możliwościach rozwoju logistyki.

Gracze na naszym rynku stają się coraz bardzie dojrzali – mówił podczas konferencji Poltrans Janusz Górski, prezes firmy Schenker.  -W Polsce nie wykorzystujemy potencjału tkwiącego w całym łańcuchu dostaw. Liczba przesyłek rośnie, produkcja i konsumpcja również, natomiast powierzchnia pozostaje na tym samym poziomie – wylicza Górski.

Janusz Anioł, wiceprezes Grupy Raben również dostrzega potencjał w rozwijającym się rynku, Nie zgadza się jednak z Górskim w sprawie dostępnej powierzchni. Jego zdaniem metraż cały czas rośnie, a na dodatek tanieje.

Prezes Schenkera jest przekonany, że najważniejszą rolę w łańcuchu dostaw odgrywają hipermarkety, a najgorzej wychodzą przewoźnicy. -Ostatecznie jednak nikt w tym łańcuchu nie jest szczęśliwy. Ani nadawca, któremu zależy na szybkim dostarczeniu towarów, ani kierowca, który chce wcześniej wrócić do domu – mówi Górski. Rozwiązaniem może być zapewnienie większej transparentności.

Z tym poglądem zgadza się Anioł, który zauważa postępujący proces wprowadzania jednolitych “zasad gry”, oraz funkcjonowanie na rynku coraz mniejszej ilości nieuczciwych graczy. -Nastąpiło uporządkowanie opisów produktów transportowych. Pojawiły się standardy ogólnoeuropejskie. Sprzyja to lepszemu postrzeganiu branży przez klientów – dodaje wiceprezes Rabena.

Obaj prezesi widzą szansę w rozwoju branży IT i nie wyobrażają sobie współczesnej logistyki bez udziału systemów komputerowych.

Michał Krzak
e-Logistyka.pl, 24.09.2006

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili