23.6 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

Royal Mail szuka nowego prezesa

Odchodzący w marcu prezes jest najdłużej urzędującym w historii Royal Mail. Stanowisko objął w 2002 roku i uczestniczył w modernizacji firmy, przynoszącej ponad 300 mln GBP strat rocznie.

Wybór następcy ma nastąpić w przyszłym miesiącu, kiedy zostanie już ogłoszony raport Hoopera, analizujący przyszłość rynku usług pocztowych.

Podstawą raportu ma być określenie stopnia, w jakim prywatny kapitał powinien być zaangażowany w tego rodzaju usługi. Richard Hooper przyglądał się Post Denmark, która sprzedała 22 proc. udziałów prywatnemu funduszowi CVC Capital Partners.

Środowisko uważa, że dzięki Leightonowi zwiększyła się ilość przesyłek, jak również poprawiła jakość usług logistycznych. Jednak jego nazwisku towarzyszą też kontrowersje, takie jak ujawnienie informacji, że Royal Mail zapłacił 4 mln GBP kompensacji w trzech pierwszych miesiącach tego roku.

źródło: Telegraph

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili