Rośnie składka OC dla kierowców

Kalkulacja składek na ubezpieczenie odbywa się na podstawie statystyk, które dowodzą, że najwięcej wypadków powodują kierowcy w wieku od 18 do 24 lat. W zeszłym roku spowodowali oni 6 526 wypadków, co stanowi aż 21% wszystkich wypadków. To najwyższy wskaźnik wśród różnych grup wiekowych. Winny jest nie tylko brak doświadczenia, ale również brawura. I za nią będzie trzeba zapłacić.

Z kalkulacji wynika, iż doświadczony kierowca z wieloletnim stażem zapłaci kilka set złotych za ubezpieczenie, które dla młodego właściciela prawa jazdy będzie oznaczało wydatek w tysiącach. Jak to się ma do rozsądnych młodych kierowców?  Będą musieli szukać. Takie statystyki nie oznaczają, że w każdym towarzystwie będzie równie drogo. Mogą one ubezpieczać taniej.

I warto poszukać tańszego ubezpieczyciela. Wynika to z faktu, iż zakres ubezpieczenia OC u wszystkich ubezpieczycieli jest taki sam. Różnica leży w cenie.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili