Rośnie ruch na lotniskach

Przewiduje się, że trend wzrostowy na polskich lotniskach się utrzyma. Linie lotnicze też nie pozostają bierne i szukają cały czas metod na poprawienie jakości usług i obniżenie ich ceny.

Niektóre pomysły wydają się wyjątkowo ryzykowne. Francuski Air France postanowił ciąć koszty na sprzątaniu. Bynajmniej nie oznacza to, że będziemy podróżować w brudnych samolotach. Jako że obsługa pokładu nie zgodziła się wziąć na siebie tego obowiązku, linie postanowiły przerzucić ten obowiązek na pasażerów.

Litnie lotnicze muszą rywalizować nie tylko z innymi liniami, ale również z naziemnymi konkurentami, jak na przykład TGV. 

Również Lufthansa stawia na zmiany. Właśnie rozpoczęły się testy biopaliwa w lotach komercyjnych. Samolot, latający na trasie Hamburg i Frankfurt będzie korzystał z mieszanki tłuszczów zwierzęcych i roślinnych. Na razie biopaliwo będzie tankowane tylko do jednego silnika. Przewiduje się, że dzięki tym próbom uda się zaoszczędzić 1500 ton CO2.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili