22.9 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

Rosną koszty budowy gazoportu

Budowa gazoportu w Świnoujściu może okazać się droższa nawet o jedną trzecią. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo informuje, że trzeba na nowo wycenić koszty budowy.

Kolejnym problemem jest, zdaniem ekspertów, wydłużenie czasu realizacji inwestycji o minimum pół roku oraz mogący wystąpić kłopoty z zakontraktowaniem gazu

Ale to nie jedyne kłopoty inwestycji. Eksperci branży twierdzą, że czas jej realizacji wydłuży się o co najmniej o pół roku, a ponadto jeszcze trudniejsze będzie zakontraktowanie dostaw gazu.

PGNiG liczy, że pierwsze statki z gazem zawiną do Świnoujścia jescze w 2011 roku jednak już wczoraj minął termin składania ofert w przetargu, który wyłoni wykonawcę projektu terminala. PGNiG chce go rozstrzygnąć w końcu września. Po upływie roku od tego czasu ma się rozpocząć budowa.

  • Popyt na LNG zwiększył liczbę takich inwestycji. W konsekwencji trudniej o wykonawców a terminy realizacji wydłużyły się o 6-8 miesięcy – mówi Dziennikowi Bogdan Pilch, dyrektor polskiego przedstawicielstwa Gaz de France.

Trzeba liczyć się ze wzrostem kosztów, sama cena materiałów wzrosła o 20-30 proc., więc do wyliczonej przez PWC wartości inwestycji (350 mln euro) należy doliczyć jeszcze 100 mln euro.

e-logistyka.pl

 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili