19.1 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

Ropa w USA po 100 dolarów za baryłkę

Ceny ropy w nowym roku znowu wzrosły. W Stanach Zjednoczonych za baryłkę płaci się już 100 USD. To duży skok, który sprawi, że Amerykanie będą płacić więcej za wszystko, od benzyny po artykuły spożywcze i ubrania.

Wzrost cen może grozić ujemnym wpływem na wydatki konsumenckie, które odpowiadają za 2/3 krajowej aktywności gospodarczej. To zły znak, w tak napiętej sytuacji gospodarczej, z jaką zmagają się dzisiaj Stany Zjednoczone. 

Z danych opublikowanych przez rząd wynika, że w grudniu utworzono zaledwie 18 tys. miejsc pracy, za mało w porównaniu do wzrostu populacji. Eksperci są przekonani, że co prawda gwałtowny wzrost cen ropy gospodarce nie pomoże, ale też nie powinien jej specjalnie przeszkodzić.

Bezrobocie jest wciąż na bardzo niskim poziomie (5 proc.). Amerykanom udało się wymknąć recesji w 2000 roku. Teraz też sytuacja powinna zostać opanowana.

źródło: CNN Money
źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili