21.8 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

Remont Dworca Centralnego

O "poważnym liftingu" głównej stacji stolicy pisze "Gazeta Wyborcza". Zmiany przygotowało Towarzystwo Projektowe, którego autorstwa są m.in. meble miejskie na Krakowskim Przedmieściu. Zakres prac firma musiała dostosować do dość niewygórowanego budżetu – PKP przeznaczyło na roboty 22 mln zł.

– Dworzec Centralny to jedna z ikon miasta. Nie zmieniamy jej bryły. Chodziło o to, żeby podnieść jakość przestrzeni – mówił Jerzy Porębski, główny projektant remontu Centralnego.

Ma być jaśniej, czyściej i bez smrodu. Z hali głównej znikną wszystkie budki, które pojawiły się tu w ostatnich latach. W Zastąpią je szklane punkty usługowe o różnych kształtach: kioski, minikawiarnie i informacja kolejowa. Na nowo zostaną zagospodarowane antresole. Gruntownie powinien się zmienić wygląd przejść podziemnych. Będą tu nowe, jasne sufity. Znikną zaś wszystkie śmierdzące bary. Na poziomie peronów zostaną m.in. wyremontowane poczekalnie. W środkowej części pojawią się nowe podwieszone sufity. 

Źródło: pb.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili