Rekordowy wynik

Kampania Akademia Bezpiecznego Samochodu zyskuje coraz większe zainteresowanie ze strony kierowców. Świadczy o tym rekordowa liczba uczestników ostatniego w tym roku konkursu internetowego. Do konkursu przystąpiły 444 osoby i aż 428 udzieliło poprawnej odpowiedzi. Tak duże zainteresowanie Kampanią oraz jej działaniami potwierdza ciągłą potrzebę edukacji kierowców.

Konkursy internetowe związane ze stanem technicznym samochodów odbywają się już od kilku miesięcy. Pytania dotyczą poszczególnych części i materiałów eksploatacyjnych w samochodzie. W ostatnim konkursie Internauci zdobywali wiedzę na temat prawidłowego ustawienia świateł.

"Widzieć i być widzianym" – to slogan propagujący dbałość o oświetlenie. Sprawne oświetlenie jest niezmiernie ważne dla naszego bezpieczeństwa. Tylko regularne i rzetelne kontrole na stacji diagnostycznej dają gwarancję, że ustawienie świateł jest prawidłowe. Co najmniej raz w roku oraz po każdej wymianie żarówki należy regulować ustawienie reflektorów przednich. W przeciwnym razie możemy mieć trudności z obserwowaniem drogi, a także oślepiać jadących z przeciwka. Obowiązkowo na kontrolę należy udać się po zakupie samochodu używanego.

Szczegółowe informacje na temat wyników konkursu znajdują się na stronie www.abs.org.pl.

źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili