Przyszłość należy do przewozów intermodalnych

Dzięki wyborowi tego rodzaju transportu przez PKP Cargo, możliwy będzie rozwój firmy i upublicznienie jej akcji na giełdzie, co powinno nastąpić w 2010 roku – podkreślił minister C. Grabarczyk.

Celem konferencji zorganizowanej 3 listopada br. na Giełdzie Papierów Wartościowych przez PKP Cargo było wskazanie kierunków rozwoju przewozów intermodalnych oraz warunków, jakie powinny zostać spełnione, aby był on szybki i efektywny. W konferencji wzięli udział Minister Środowiska Maciej Nowicki, wiceministrowie tego resortu Maciej Trzeciak i Bernard Błaszczyk, naukowcy oraz przedstawiciele firm przewożących towary transportem intermodalnym z kraju i zagranicy.

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Juliusz Engelhardt prezentując założenia polityki transportowej w zakresie przewozów intermodalnych stwierdził, że w przygotowywanych przez resort dokumentach programowych zwraca się uwagę na potrzebę efektywnej współpracy między rządem a samorządami, również w takich obszarach związanych z transportem intermodalnym jak budowa terminali i centrów logistycznych. Poza tego typu inwestycjami konieczne jest wdrożenie systemów informatycznych umożliwiających śledzenie wagonów i przesyłek oraz przekazywanie klientom informacji o ich stanie.

Konferencja "Właściwy kierunek: INTERMODAL" odbyła się pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury oraz Ministerstwa Środowiska.

źródło: Ministerstwo Infrastruktury
źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili