8.4 C
Warszawa
piątek, 19 kwietnia, 2024

Przygotowania dla budowy autostrady A2 Stryków – Konotopa

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że w przetargu na wspomniany odcinek A2 nie zostało złożone żadne odwołanie od rozstrzygnięcia protestów dotyczących zapisów Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. W zawiązku z tym nie ma ryzyka niedotrzymania terminu składania ofert z uwagi na ewentualne odwołania i rozprawy przed Krajową Izbą Odwoławczą.

Oferty cenowe wykonawców startujących w postępowaniu przetargowym zostaną złożone do czwartku 13 sierpnia 2009 roku i wtedy nastąpi ich ogłoszenie. GDDKiA rozważała otwarcie ofert 11 sierpnia, ale z uwagi na to, że wykonawcy zadali 1203 pytania do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, GDDKiA postanowiła dać firmom ubiegającym się o kontrakt dodatkowe dwa dni na zapoznanie się z udzielonymi wyjaśnieniami i uwzględnienie ich w cenach ofertowych. ­- Chcemy, aby oferty były dokładnie dopracowane i by na ich podstawie, zgodnie z planem, wybrać do końca września najkorzystniejsze. Jak zawsze, także w tym wypadku zależy nam na doskonałej współpracy z wykonawcami – mówi Tomasz Rudnicki, zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Autostrada A2 Stryków – Konotopa powstanie w systemie „Projektuj i Buduj” w ciągu 32 miesięcy od daty podpisania umowy, czyli do maja 2012 roku. Budowę podzielono na pięć odcinków. Dla każdego z nich prowadzone jest oddzielne postępowanie przetargowe. Strategia GDDKiA w tej dziedzinie zaowocowała zgłoszeniem się kilkunastu firm zainteresowanych budowaniem każdego z fragmentów autostrady. Ogółem, w pierwszym etapie przetargu, wpłynęło 87 ofert.

źródło: GDDKiA
źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili