22.9 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

Przewozy kabotażowe w transporcie drogowym

Zgodnie z Traktatem Akcesyjnym do końca trzeciego roku po dniu przystąpienia do UE, przewoźnicy mający swoją siedzibę w Polsce są wyłączeni ze świadczenia usług w zakresie krajowego transportu drogowego w innych Państwach UE.

Tym samym przewoźnicy mający swoją siedzibę w innych Państwach członkowskich są wyłączeni ze świadczenia usług w zakresie krajowego transportu drogowego rzeczy w Polsce. Zgodnie z Traktatem przed końcem trzeciego roku Państwa Członkowskie notyfikują Komisji, czy okres ten zostanie przedłużony maksymalnie o dwa lata.

Jak poinformowała Komisja Europejska, z takiej możliwości skorzystała większość Państw Członkowskich, które przedłużyły o kolejne dwa lata wobec polskich przewoźników zakaz wykonywania przewozów kabotażowych na swoich terytoriach. Jedynie Irlandia, Portugalia i Szwecja z dniem 1 maja 2007 r. odstąpiły w odniesieniu do polskich przedsiębiorców świadczących usługi w międzynarodowym transporcie drogowym od przewidzianego w Traktacie Akcesyjnym zakazu wykonywania przewozów drogowych na swoich terytoriach.

Polska na zasadzie wzajemności otworzyła z dniem 1 maja 2007 roku rynek krajowych przewozów drogowych dla przedsiębiorców z trzech w/w państw.
Informację na temat aktualnej sytuacji odnośnie możliwości wykonywania przewozów kabotażowych pomiędzy poszczególnymi Państwami Członkowskimi Komisja Europejska publikuje na stronie internetowej pod adresem: Przewozy kabotażowe

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili