Przetargi na A2 Łódź-Warszawa ogłoszone

Podpisanie umów przewidziane jest na wrzesień 2009 roku. Firmy mają na projekt i budowę 32 miesiące. Kierowcy będą mogli przejechać tym odcinkiem na Euro 2012.

Autostrada A2 z Łodzi do Warszawy (91 km) została podzielona na pięć odcinków. Znacząco zwiększy to konkurencyjność i możliwe jest uzyskanie niższej ceny. Dodatkowo, krótsze odcinki spowodują skrócenie czasu realizacji. Dla skoordynowania prac dla wszystkich odcinków wybrany zostanie jedna firma nadzorująca i projekt i budowę.

Odcinek Łódź-Warszawa, zgodnie z warunkami ogłoszonego w piątek przetargu, powstanie w systemie Projektuj i Buduj. System ten został wybrany przez GDDKiA jako najbardziej optymalny dla jak najszybszego uruchomienia tego odcinka A2. W systemie Projektuj i Buduj wybierany jest jeden wykonawca tak do projektu budowlanego, jak i do budowy. Pozwala to zaoszczędzić czas na wyłanianie wykonawcy w odrębnym przetargu, a także eliminuje potencjalne konflikty podczas budowy między projektantem a wykonawcą.

źródło: GDDKiA
źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili