Przetarg na MOPy rozstrzygnięty

Na autostradzie A2 powstaną cztery MOP-y: dwa II kategorii (wyposażone w parkingi, toalety, stacje paliw, restauracje) i dwa III kategorii (wyposażone w parkingi, toalety, stacje paliw, restauracje i miejsca noclegowe).

Na obiekty pierwszego zespołu MOP-ów: Łęka II i Police III oraz drugiego zespołu MOP-ów: Chrząstów II i Chrząstów III najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Lotos. Jednak zespół MOP-ów Chrząstów II i Chrząstów III będzie obsługiwała druga w kolejności spółka Orlen, bowiem zgodnie z warunkami przetargu w celu zwiększenia konkurencji zakazano obsługi więcej niż jednego zespołu MOP-ów na jednej autostradzie przez tę samą firmę.
Na autostradzie A4 powstanie dziesięć MOP-ów: cztery III kategorii i sześć II kategorii. Na obiekty pierwszego zespołu MOP-ów: Oleśnica III, Witowice II, Rachowice II, Kozłów II najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Lotos. Na obiekty drugiego zespołu MOP-ów: Młyński Staw III, Rzędziwojowice II, Wirek III, Halemba II najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Shell. Na obiekty trzeciego zespołu MOP-ów: Wysoka III i Góra Świętej Anny II najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Orlen.

Zgodnie z umową, która zostanie zawarta ze zwycięzcami przetargu stacje benzynowe i restauracje zostaną wybudowane w terminie do 12 miesięcy od udostępnienia terenu pod MOP-y, a obiekty noclegowe w terminie do 18 miesięcy od udostępnienia terenu pod MOP-y.

źródło: GDDKiA
źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili