Przetarg na budowę autostrady A4 Tarnów-Rzeszów ogłoszony

Autostrady A-4 na odcinku od węzła Krzyż do węzła Rzeszów Zachód będzie przebiegać przez obszar województwa małopolskiego i podkarpackiego. Na terenie Małopolski trasa przebiegnie przez Tarnów i gminę Lisia Góra, na terenie województwa podkarpackiego przez gminy Czarna, Żyraków, Dębica, Ostrów, Sędziszów Małopolski i Świlcza. Zakres inwestycji obejmuje budowę autostrady oraz wszystkich niezbędnych obiektów inżynieryjnych związanych z prawidłowym funkcjonowaniem drogi.

Inwestycja będzie współfinansowana ze środków unijnych pochodzących z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ).

To już siódme postępowanie przetargowe na realizację kluczowych inwestycji ogłoszone przez GDDKiA oddział w Rzeszowie w tym roku. Wcześniej ogłoszono przetargi na budowę odcinków autostrady A4 i  drogi S19 składających się na tzw. północną autostradową obwodnicę Rzeszowa (Stobierna – w. Rzeszów Wschód – w. Rzeszów Centralny – w. Rzeszów Zachód – Świlcza), na realizację systemem „projektuj-buduj” autostrady A4 od w. Jarosław do Korczowej (Jarosław-Radymno, Radymno-Korczowa), a także na budowę obwodnicy Jarosławia. Do końca tego roku planowane jest ogłoszenie przetargu na budowę ostatniego odcinka autostrady A4 od Rzeszowa do Jarosławia.  

źródło: GDDKiA
źródło zdjęcia: www.sxc.hu