23.6 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

Prywatyzacja spółek PKP

W konferencji uczestniczył również Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Juliusz Engelhardt, prezes zarządu PKP SA Andrzej Wach oraz prezes zarządu PKP Intercity Krzysztof Celiński. Minister C. Grabarczyk zapowiedział przyspieszenie procesu restrukturyzacji i prywatyzacji PKP Cargo. Ogłoszony został już przetarg na doradcę, który przeprowadzi ten proces.
 
Dodatkowym atutem spółki PKP Intercity – stwierdził Minister C.Grabarczyk – będzie wyposażenie jej w nowoczesny tabor. Trwa postępowanie przetargowe na zakup 20 składów zespolonych.
 
Prezes PKP Intercity K. Celiński zapowiedział, że firma dąży do tego, aby standardem w obsłudze pasażerów był czas podróży do Gdańska wynoszący 2,5 godziny, natomiast z Warszawy do Krakowa i Katowic poniżej 2 godzin. Od przyszłego roku pociąg Kiepura z Warszawy do Berlina będzie prowadzony nowoczesną lokomotywą Eurosprinter. W przyszłości wszystkie połączenia BWE do Berlina będą realizowane tymi lokomotywami. Potrzeby inwestycyjne firmy do 2018 roku prezes K.Celiński określił na 3 mld zł.

źródło: Ministerstwo Infrastruktury
źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili