22.9 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

Protest nowojorskich taksówkarzy

Kierowcy najbardziej znanych na świecie, żółtych taksówek, protestują przeciwko próbie wprowadzenia do ich pojazdów systemów GPS. Nie chcą być namierzani, jak również płacić za instalację.

Jak będzie wyglądał Nowy Jork bez żółtych taksówek? – zastanawia się K.C. Jones z Information Week. Już niedługo mieszkańcy "Wielkiego Jabłka" będą mogli odpowiedzieć na to pytanie, gdyż kierowcy taksówek planują przeprowadzić we wrześniu strajk. Ma to być ich odpowiedź na próbę wprowadzenia systemów GPS w taksówkach.

Już kilka lat temu miejska komisja ds. taksówek i limuzyn zapowiedziała chęć wprowadzenia na ulice Nowego Jorku pojazdów z silnikami hybrydowymi, dodatkowo wyposażonymi w nadajniki GPS.

Kierowcy nie są tym pomysłem zachwyceni. Nie chcą być namierzani, a tym bardziej płacić od 3 tys, do 5 tys. USD za montaż GPS. Uważają, że próba wprowadzenia tego systemu jest naruszeniem ich prywatności.

Zdaniem komisji, nowe rozwiązanie pozwoli lepiej dostosować się do potrzeb klienta, szybciej dotrzeć do zostawionej w samochodzie teczki, czy też ułatwić kontrolę trasy przejazdu.

Wypowiadający się na antenie nowojorskiego radia WNYC taksówkarz twierdzi, że jedyną osobą, która może wiedzieć gdzie w danym momencie znajduje się jego taksówka, jest żona. Reszta nie powinna się w to mieszać. – Nasza praca polega na tym, że jeździmy po ulicach i jak ktoś chce złapać taksówkę, to do nas macha. Zatrzymujemy się, dowozimy klienta pod wskazany adres i za chwilę ktoś inny zatrzymuje nasz samochód. Wprowadzenie GPS jest zupełnie bezzasadne – narzeka.

Innym pomysłem komisji jest wprowadzenie w taksówkach terminali obsługujących karty kredytowe. – Nie wyobrażam sobie sytuacji, w kiedy zawożę klienta przykładowo na Broadway i czekając na potwierdzenie transakcji blokuję ruch na tej i tak bardzo zatłoczonej alei – dodaje.

O tym czy do strajku dotrze przekonamy się już wkrótce.

Michał Krzak

e-logistyka.pl

źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili