11.3 C
Warszawa
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Projekt Railoga dla Masterfoods – kolej zamiast samochodów

""Nowatorska koncepcja logistyczna spółki-córki firmy Schenker łącząca dwa ośrodki produkcji Masterfoods w Niemczech i we Francji.

Nowa koncepcja dotyczy sposobu załadunku i transportu, co optymalizuje łańcuch logistyczny pomiędzy ośrodkiem produkcji Masterfoods w Minden a magazynem tej firmy we francuskiej miejscowości Bogny/Orléans. 

Nowa koncepcja logistyczna firmy Railog zaowocowała znacznymi korzyściami kosztowymi dla spółki Masterfoods. W związku z tym, iż zakład Masterfoods w Minden nie dysponuje bezpośrednim węzłem kolejowym, eksperci zajmujący się logistyką kolejową zaproponowali fabryce specjalne konstrukcje wagonów towarowych, które mogą zostać załadowane karmą dla zwierząt bezpośrednio po zakończeniu procesu produkcyjnego. Następnie specjalne wagony są transportowane samochodami ciężarowymi do położonego najbliżej terminala kontenerowego. Tym samym wyeliminowana została konieczność przeładunku palet, co z kolei pozwala na oszczędności i lepszą jakość usługi. Jednocześnie zostaje zapewniona ciągłość załadunku towarów. W ten sposób praca osób odpowiedzialnych za załadunek towarów zostaje równomiernie rozłożona i w pełni wykorzystana, a koszty przejściowego składowania zlikwidowane. 

W fazie początkowej zaplanowano uruchomienie sześciu wagonów tygodniowo, kursujących pomiędzy dwoma ośrodkami Masterfoods. Późniejszy etap to uruchomienie 12 lub więcej wagonów tygodniowo. Nowa koncepcja zastosowana w Masterfoods jest korzystna również pod względem ekologicznym: w miarę możliwości, na trasie o długości ok. 840 km transport samochodowy został zredukowany o około 1000 przejazdów. 

Masterfoods GmbH jest spółką-córką grupy Mars Incorporated z siedzibą w USA, posiadającej 215 ośrodków i zatrudniającej około 38.000 pracowników w 60 krajach całego świata, będącej jednym z największych producentów słodyczy oraz karmy dla zwierząt.

Posiadając 150 pracowników zatrudnionych w 20 ośrodkach zlokalizowanych w 8 krajach europejskich, firma Railog przetransportowała w 2005 r. blisko 5,2 mln ton towarów. Firma dysponuje w całej Europie ponad 160.000 wagonami i jest jedną z firm przodujących na rynku w zakresie logistyki kolejowej. Railog jest przedsiębiorstwem należącym do Schenker AG.

Grupa Schenker z roczną sprzedażą na poziomie 8,9 miliardów EURO,
42 000 pracowników i 1100 oddziałów na całym świecie jest jednym z wiodących dostawców zintegrowanych usług logistycznych. W oparciu o transport lądowy, lotniczy i morski Schenker oferuje kompleksowe rozwiązania logistyczne oraz zarządzanie globalnym łańcuchem dostaw. W ramach Deutsche Bahn AG, Schenker jest częścią grupy firm zajmujących się transportem i logistyką.

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili