Projekt nowelizacji ustawy o akcyzie – odrzucony

Sejm nie przyjął projektu nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym. Według założeń projektu wysokość akcyzy na benzynę bezołowiową miałaby być regulowana nie w rozporządzaniu ministra a przez ustawę. 

W swojej opinii do projektu ustawy, Urząd Komitetu Integracji Europejskiej napisał, że "ustalenie na sztywnym poziomie stawki podatku akcyzowego w odniesieniu do produktu przy ewentualnej deprecjacji złotego do euro rodzi ryzyko niewypełnienia minimalnego poziomu opodatkowania wymaganego przepisami prawa UE" – czytamy Według Pulsie Biznesu. 

Zgodnie z projektem ustawy wysokość akcyzy miała być ustalona w ustawie na poziomie 1 tys. 315 zł na 1 tys. Litrów, czyli takim jak aktualnie stosowana. Celem projektu było- jak stwierdziła posłanka SLD, Anita Błochowiak – by minister finansów nie mógł bez szerszej konsultacji społecznej dowolnie kształtować wysokości akcyzy na paliwa. Wiceminister finansów Mirosław Barszcz zapowiadał w styczniu, że rząd zaproponuje umieszczenie w ustawie wszystkich stawek podatku akcyzowego, w ciągu kilku miesięcy.

Więcej: Puls Biznesu, 17.02.06

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili