8.4 C
Warszawa
piątek, 19 kwietnia, 2024

Projekt nowego dworca w Sopocie

Ponad 40 potencjalnych inwestorów spotkało się z przedstawicielami władz Sopotu i PKP, którzy przedstawili dwa modele współpracy przy zagospodarowaniu terenów wokół dworca. Pierwsza koncepcja zakłada, że PKP odsprzeda miastu prawo do użytkowania wieczystego gruntów i przedsięwzięcie będzie realizowane na podstawie umowy o Partnerstwie Publiczno-Prywatnym. Według drugiej koncepcji projekt zrealizuje spółka prawa handlowego z udziałem partnera prywatnego, PKP i miasta. To kolejny po Poznaniu, Katowicach i Warszawie projekt budowy dworca kolejowego przez PKP we współpracy z samorządem i prywatnym deweloperem.

Na 17 tys. mkw. w centrum Sopotu ma powstać kompleks handlowo-usługowy (24 tys. mkw.). Dworzec zajmie 300-500 mkw. Planowana jest także budowa hotelu, parkingów podziemnych (na 338 aut) i naziemnego, przebudowa dróg w pobliżu, sprowadzenie ruchu kołowego pod ziemię. Szacunkowa wartość projektu to około 260 mln zł.

Źródło: pb.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili