Program praktyk studenckich

0

Od czerwca 2008 rusza program praktyk studenckich dla studentów kierunków związanych z logistyką organizowany przez Rhenus Fastrack S.A. 

Celem programu jest przygotowanie młodych ludzi do pracy w działach transportu i administracji transportu. Programem objęto sześć oddziałów firmy tj.: Teresin, Olkusz, Wrocław, Poznań, Łódź, Gdynia.

Przy współpracy z uczelniami przygotowano program obejmujący obszary: spedycji drobnicowej, transportu pełnopojazdowego krajowego i międzynarodowego, administracji transportu a także  omawiający system ISO 9001:2001.

Każdy ze studentów otrzyma specjalny zeszyt praktyk który posłuży do potwierdzania nie tylko obecności studentów ale także zapoznania się z poszczególnymi zagadnieniami.

Program koordynowany jest przez Biuro Zarządu Rhenus Fastrack S.A. w który wyznaczono koordynatora programu ([email protected]) odpowiadającego za kontakt ze szkołami, weryfikacje przebiegu praktyk i rozwiązywanie wszelkich problemów zgłaszanych przez oddziały lub studentów.

Tego typu programy z punktu widzenia studenta są bardzo istotne ponieważ z jednej strony spełniają obowiązek odbycia praktyk a z drugiej już podczas nauki dają obraz przyszłych obowiązków, problemów, zadań i uczą radzenia sobie z nimi.

Tego typu edukacja podnosi także poziom przyszłych kadr co przyniesie wymierne korzyści nie tylko organizatorowi programu ale wszystkim przedsiębiorstwom z branży.

źródło zdjęcia: Rhenus Logistics

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj