3.8 C
Warszawa
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Program naprawczy Balczuna

Redukcja zatrudnienia pozwoliła utrzymać spółce płynność finansową i — mimo znaczącego spadku przewozów i przychodów przewozowych — zahamowała obniżanie jej wyniku. Władze PKP Cargo postanowiły kontynuować realizację programu, który w 2010 r. ma zacząć przynosić zyski.

Program kontynuuje politykę ograniczania kosztów i poprawy konkurencyjności. Ma też podnieść jakość usług i efektywność organizacji przewozów, m.in. rozproszonych.

— Realizacja programu naprawczego na 2010 r. w połączeniu z efektami działań zrealizowanych w 2009 r. ma pomóc spółce osiągnąć rentowności na działalności podstawowej na poziomie minimum 1 proc. Oprócz tego ma się przyczynić do osiągnięcia prawie 40 mln zł zysku netto. W dłuższej perspektywie jego celem jest konsekwentna poprawa pozycji konkurencyjnej i sprawne przygotowanie do procesu prywatyzacji — wylicza Wojciech Balczun, prezes PKP Cargo. 

Źródło: pb.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili