Program budowy KDP na finiszu

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Juliusz Engelhardt przewodniczył posiedzeniu Międzyresortowego Zespołu ds. Kolei Dużych Prędkości (KDP), które odbyło się 20 maja br. w siedzibie resortu.

Uczestnicy spotkania zapoznali się z wariantami realizacji Programu KDP. Wariant optymalny zakłada uchwalenie ustawy, która określi warunki utworzenia przez Skarb Państwa, PKP SA, PKP Polskie Linie Kolejowe SA oraz zasady działalności spółki celowej do przygotowania i realizacji budowy linii kolejowej dużych prędkości. Jak podkreślił wiceminister J.Engelhardt nie będzie to specustawa, lecz akt prawny odwołujący się do ogólnych zasad budowy linii kolejowych.

Podczas spotkania zwrócono również uwagę na konieczność zapewnienia kadr inżynieryjno-technicznych do budowy kolej dużych prędkości.

Do 10 czerwca br. członkowie Zespołu mogą zgłaszać uwagi do aktualnej wersji „Programu budowy i uruchomienia przewozów Kolejami Dużych Prędkości w Polsce”. Dokument ten zostanie następnie przesłany do uzgodnień międzyresortowych.

źródło: Ministerstwo Infrastrukty

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili