Problemy ze wznowieniem budowy A2

0 35

Nie wznowiono budowy autostrady Konin – Stryków, jak planowane było w harmonogramie. Oddanie autostrady w lipcu tego roku wydaje się mało realna, zwłaszcza, że obsuwają się też osadzone na niestabilnym podłożu mosty. 

Drogowcy nie przewidzieli, że zima potrwa tak długo i w związku z tym prace mogą nie zostać wznowione, nawet pod koniec marca. Kolejny problem, z którym będą się musieli uporać drogowcy to niestabilność gruntu. Roztopy spowodowały, że mosty na grząskim podłożu niebezpiecznie zaczęły osiadać – informuje Express ilustrowany.

Ta autostrada przebiega przez bardzo trudny teren pradoliny rzecznej, gdzie jest dużo podmokłości i są kłopoty z odwodnieniem – mówi Piotr Palmowski, zastępca dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi. Zapewnia jednak, że osuwa się jedynie ziemia z nasypów a usterki zostaną usunięte wiosną przez wykonawców w ramach gwarancji.
dj

Więcej www.bankier.pl , 16.03.06

Reklama

Może ci się spodobać również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. AkceptujDowiedz się więcej