Prezentacja portu Zeebrugge w Polsce

W październiku odbędą się trze sesje informacyjne dotyczące belgijskiego portu Zeebrugge – podaje ZMPD.  Sesje te adresowane są m.in. do przedsiębiorstw transportu drogowego i kolejowego.

– Port Zeebrugge jest nowoczesnym portem, który od lat 70-tych ubiegłego wieku bardzo dynamicznie się rozwija. W tym roku port obsłuży ponad 40 milionów ton towarów, z czego prawie 80 % to łączone przewozy cargo (kontenery i pojazdy ciężarowe). Ponadto port jest wysoko wyspecjalizowany w transporcie i obsłudze transportu morskiego nowych samochodów (ponad dwa miliony sztuk w 2007 roku, numer 1 na świecie w tym sektorze), owoców, produktów spożywczych i rolnych, papieru, opon, dostaw inwestycyjnych (project cargo) i innych. Połączenia drogowe z i do portu są wyśmienite, a wszystkie terminale portowe posiadają bezpośrednie połączenie kolejowe – czytamy na stronach inernetowych Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce

Zeebrugge oferuje unikalne usługi transportu morskiego z i do Wielkiej Brytanii i Irlandii. Codziennie odbywa się ponad dwadzieścia transportów, zarówno do portów na południu Anglii, jak też na wschodnim wybrzeżu i w Szkocji. Dzięki temu możliwe jest przeprowadzenie transportu z Zeebrugge do portu na Wyspach w ciągu 24 godzin. Wiele przedsiębiorstw wybrało właśnie Zeebrugge w celu organizacji dystrybucji do Wielkiej Brytanii. Port Zeebrugge oferuje również szereg usług związanych z transportem morskim do portów Cork, Waterford, Dublin i Warrenpoint w Irlandii.

Port Zeebrugge posiada doskonałe połączenia dalekomorskie ze wszystkimi kontynentami. W ostatnich latach znacząco powiększył się sektor usług kontenerowych, stwarzając wiele możliwości transportu na Daleki Wschód (Chiny, Japonia, Singapur, Indie) oraz do Ameryki Północnej i Południowej. Zeebrugge jest ponadto portem bliskiego zasięgu w połączeniach kontenerowych i roro z całą Europą, łącznie z Hiszpanią i Portugalią, Morzem Śródziemnym, Skandynawią i Morzem Bałtyckim.

Celem sesji informacyjnych jest przedstawienie możliwości, jakie daje Port Zeebruge polskim przedsiebiorstwom. W prezentacjach uczestniczyć będą przedstawiciele Zarządu Portu oraz około trzydzieści przedsiębiorstw z Zeebrugge, reprezentujących rozmaite sektory portowe: przedsiębiorstwa przeładunkowe, spedytorzy, agencje, przedsiębiorstwa transportowe, magazynowe, logistyczne i inne. Podczas i po prezentacach będzie możliwośc nawiązania bezpośrednich kontaktów z przedstawicielami Portu Zeebruge oraz rozmów na temat ewentualnych możliwości współpracy. (Prezentacja w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski).

Sesje informacyjne będą organizowane:
– w środę 10 października 2007 w Warszawie
– w czwartek 11 października 2007 w Poznaniu
– w piątek 12 października 2007 w Katowicach.

źródło: ZMPD

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili