23.6 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

Pracodawcy łagodzą skutki drogiego paliwa

W Stanach Zjednocznych coraz częściej spotykamy działania, które odbudowują zaufanie do terminu "Korporacyjna Ameryka". Jak wynika z raportu firmy Mercer, wielu pracodawców stara się pomóc pracownikom w rozwiązaniu problemu drogiego paliwa.

Mercer zbadał w lipcu ponad 300 firm. Niemal jedna czwarta z nich wprowadziła czterodniowy tydzień pracy. Kolejne 24 proc. oferuje swoim pracownikom zbiorowe środki transportu. Są jednak miejsca takie jak szpitale, gdze powyższe rozwiązania nie mogą być wprowadzane. Tam proponuje się pracownikom karty paliwowe.

czytaj dalej>>

""– Pracodawcy nie chcą zwiększać pensji, nie chcą zwiększać stałych wydatków, mogą jednak zdobyć się na jedyne w swoim rodzaju rozwiązania – mówi Steve Gross z Mercer.

Wykładający stosunki pracy w Clark University, Gary Chaison twierdzi, że jeszcze nigdy nie spotkał się z tak dużą liczbą przedsiębiorców pomagającym swoim pracownikom w zniwelowaniu kosztów paliwa. Zastanawia się jednak, czy wprowadzanie dzisiesięciogodzinnego dnia pracy, a więc czterodniowego tygodnia, jest produktywne.

– Trzeba zadać pytanie, czy dodatkowe dwie godziny pracy każdego dnia zrównoważą pojedynczy dzień pracy? – zastanawia się Chaison.

Jednak niektórzy pracodawcy są tak bardzo zdecydowaniu utrzymać na stanowiskach pracowników dojeżdżających z daleka, że są w stanie zrobić niemal wszystko.

źródło: Nancy Marshall Genzer for Marketplace
źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili