12.8 C
Warszawa
piątek, 31 marca, 2023

Pożyczka na bazę kontenerową

53 mln zł musi pozyskać Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście (ZMPSiŚ) jako inwestor na budowę infrastruktury portowej pod przyszłą bazę kontenerową. 

Na pozyskanie tych środków zarząd ogłosił przetarg- oferty banków w sprawi udzielenia kredytu mogą napływać do 12 maja.
Całkowity koszt inwestycji szacuje się na nieco ponad 70 mln zł. Większość środków pochodzi z funduszy Unii Europejskiej, a tylko jedna czwarta to środki własne ZMPSiŚ, pozyskane z kredytu Banku Światowego.
"53 miliony złotych to właśnie te środki, które później przekaże nam Unia Europejska" – wyjaśnił cytowany przez PAP Sobecki. Gdyż zgodnie z procedurami Unii Europejskiej to inwestor musi wyłożyć pieniądze, aby je następnie odzyskać. 

Inwestycja zakłada budowę infrastruktury portowej pod lokalizację nowoczesnego terminalu kontenerowego na Ostrowie Grabowskim należącym do szczecińskiego portu. Powstanie tam m.in. nabrzeże o długości 240 metrów, brzeg zostanie umocniony, pogłębione też będzie dno akwenu. Realizacja inwestycji zaplanowana jest na 18 miesięcy.

Więcej: Puls Biznesu, 06.04.06

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
312ObserwującyObserwuj
spot_img

Prowadzisz firmę transportową? Zobacz, jakie możliwości dają Ci nowe technologie!

Funkcjonowanie firmy z branży logistycznej to złożony i wieloetapowy proces. Nowoczesne systemy pozwalają na pełną kontrolę nad różnymi zagadnieniami, w tym czasem pracy kierowców,...

Z ostantiej chwili