11.5 C
Warszawa
piątek, 19 kwietnia, 2024

Pozwolenie na budowę lotniska w Modlinie

Dokument obejmuje m.in. pozwolenie na budowę terminali pasażerskiego, budynków straży pożarnej, służb granicznych i celnych. — Pozwolenie na budowę to zielone światło do rozpoczęcia jednej z najważniejszych inwestycji na Mazowszu. Co ważne, posiada ona nie tylko wsparcie władz województwa, ale także dofinansowanie unijne – podkreśla Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Spółka zarządzająca lotniskiem przeprowadza obecnie przetargi na wykonawstwo. Wartość inwestycji szacowana jest na 400 mln zł. Ponad 50 mln zł ma pochodzić z środków budżetowych województwa mazowieckiego. Władze portu mogą ubiegać się również o 76 mln zł dotacji unijnych w ramach mazowieckiego programu regionalnego. Po kolejne środki unijne lotnisko może sięgnąć z puli rządowego programu Infrastruktura i Środowisko. W jego ramach zostanie wybudowana m.in. stacja kolejowa w Modlinie.

Właścicielami spółki zarządzającej Modlinem jest Agencja Mienia Wojskowego (40 proc. udziałów), Województwo Mazowieckie (31 proc.), PPL (26 proc.) i miasto Nowy Dwór Mazowiecki (3 proc.).

Źródło: rp.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili