4.1 C
Warszawa
niedziela, 18 lutego, 2024

Postawieni pod Wschodnią Ścianą

Wschodnia granica Polski sparaliżowana. W wyniku strajku celników, na drogach dojazdowych do przejść granicznych stoją tysiące ciężarówek. Firmy transportowe liczą straty, a kierowcy grożą zablokowaniem Warszawy.

Celnicy stali się kolejną grupą zawodową walczącą o podwyżki. Po lekarzach, pielęgniarkach i górnikach, teraz oni opuścili stanowiska pracy. Wynikiem nie stawienia się na placówkach granicznych, są przekraczające 20 km kolejki ciężarówek czekających na odprawę.

Kryzysowa sytuacja panuje nie tylko na ścianie wschodniej. Wstrzymana jest odprawa towarowa na lotniskach.

Tymczasem firmy transportowe tracą pieniądze, a kierowcy zdrowie i cierpliwość. Niektórzy stoją na granicy od tygodnia. Nie korzystają z przygotowanych przez straż pożarną podgrzewanych namiotów, gdyż nie chcą pozostawić samochodów bez opieki. Odpowiadają za powierzony im towar.

Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego zapowiada blokadę Warszawy. Transportowcy czekają do godziny 10. Jeśli do tego czasu sytuacja nie zostanie rozwiązana, ruszą na Stolicę.

Rząd natomiast nie jest skory do zażegnania kryzysu. Na polskich salonach politycznych prowadzone są aktualnie spory dotyczące tego, kto: prezydent, czy premier, powinien bardziej opłakiwać zmarłych w środę lotników.

Michał Krzak
e-logistyka.pl

źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili