22.9 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

Positive Advisory informatyzuje usługi finansowe w InPost

Positive Advisory SA realizuje projekt informatyczny w firmie InPost. Jego celem jest uruchomienie systemu do świadczenia usług finansowych przez niezależnego operatora pocztowego. Rozwiązanie ma umożliwiać m.in. masowe wypłaty gotówkowe, przekazy pieniężne, opłacanie rachunków za media. Poza tym wdrożenie pozwoli firmie InPost rozpocząć działalność kredytową skierowaną do klienta masowego oraz obsługę operacji na kontach bankowych. System jest tworzony przez konsultantów Positive Advisory, którzy mają doświadczenie w budowaniu systemów do zarządzania ryzykiem oraz prowadzeniu wdrożeń w dużych instytucjach finansowych.

– Z InPost współpracujemy od początku ubiegłego roku, kiedy ruszyły prace analityczne nad opracowaniem centralnego systemu do rejestracji i śledzenia przesyłek obsługiwanych przez tego operatora. Klient powierzył nam do realizacji drugi strategiczny projekt ze względu na nasze doświadczenie i gwarancję jakości. Na co dzień pracujemy bowiem dla najbardziej wymagającego sektora – rynku finansowo-bankowego. Mam nadzieję, że nowy system docelowo obejmie wszystkie placówki InPost i umożliwi naszemu klientowi wzbogacenie oferty skierowanej do klienta masowego. Bez odpowiednich narzędzi informatycznych rozwój oferty na taką skalę nie byłby możliwy – powiedziała Monika Reszka, Prezes Zarządu Positive Advisory SA.

– Inwestycje w infrastrukturę i nowoczesną technologię traktujemy priorytetowo. Dzięki nim dynamicznie się rozwijamy, zwiększając tym samym konkurencyjność na rynku pocztowym. Jesteśmy otwarci na wprowadzanie nowych udogodnień i takich aplikacji informatycznych, które mogą przyczynić się do zwiększenia dostępności i jakości naszej oferty. W tym zakresie nawiązaliśmy współpracę ze spółką Positive Advisory, której po raz kolejny powierzyliśmy wdrożenie nowoczesnego systemu IT, tym razem usprawniającego świadczenie usług finansowych przez InPost Finanse. Wierzymy, że – dzięki profesjonalnie prowadzonym i zarządzanym przez Positive Advisory projektom – szybko i sprawnie wprowadzimy nowe rozwiązanie w naszej firmie – powiedział Rafał Brzoska, prezes zarządu firmy InPost.

Positive Advisory SA to firma konsultingowo-informatyczna, której główna działalność koncentruje się na zarządzaniu ryzykiem oraz doradztwie w zakresie implementacji zaawansowanych rozwiązań informatycznych. Spółka wspomaga największe instytucje finansowe oraz przedstawicieli sektora przedsiębiorstw w zakresie budowy i wdrażania rozwiązań do zarządzania ryzykiem, w tym ryzykiem kredytowym, finansowym oraz operacyjnym. Poza tym specjalizuje się w doradztwie informatycznym, produkcji i wdrażaniu rozwiązań ukierunkowanych na obsługę strategicznych procesów biznesowych.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili