8.6 C
Warszawa
piątek, 23 lutego, 2024

Port Szczecin-Świnoujście w Chinach

Port Szczecin – Świnoujście zaprezentował swoją ofertę logistyczną i inwestycyjną na targach Transport Logistic China 2008 w Szanghaju. Jest to jedna z najważniejszych imprez targowych w Azji. Odbywają się, co dwa lata na przemian z targami w Monachium.

Tegoroczna impreza zgromadziła o ok. 30% wystawców więcej niż dwa lata temu.
Port Szczecin – Świnoujście miał wspólne stoisko z Zarządem Morskiego Portu Gdańsk S.A.

Wiele krajów zorganizowało stoiska krajowe. Największym wystawca były Niemcy z potężnymi stoiskami portów w Hamburgu i Bremerhafen.

Ciekawostką były stoiska włoskich regionów Friuli i Wenecja. Prezentowały one oddzielnie tę samą ideę logistyczną skrócenia drogi i czasu przewozu kontenerów z Azji do Europy poprzez ich obsługę w portach północnego Adriatyku, czyli w Trieście i Wenecji. Ta koncepcja jest zgodna z proponowaną przez Port Szczecin – Świnoujście filozofią w ramach programu Adriatic – Baltic Landbridge  dotyczącą obsługi kontenerów z Azji w portach włoskich i przewożenia ich pociągami blokowymi do terminali kontenerowych w Szczecinie i Świnoujściu i dalszej ich wysyłki do odbiorców w Skandynawii.

Kolejna edycja targów odbędzie się w roku 2010.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili