22.9 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

Porozumienie w Fiat Auto Poland

O zawarciu porozumienia poinformowali PAP związkowcy. Informację tę potwierdził rzecznik FAP Bogusław Cieślar. "Kierownictwo FAP porozumiało się ze wszystkimi organizacjami związkowymi działającymi spółce" – powiedział PAP.
Zgodnie z porozumieniem, wszyscy pracownicy FAP – do 1 stycznia tego roku – otrzymają po 300 zł podwyżki brutto. Każdy dostanie też 1900 zł nagrody rocznej, która zostanie wypłacona w trzech częściach – w marcu, wrześniu i grudniu. 

Związkowcom udało się też wywalczyć, że za cztery przepracowane soboty w miesiącu pracownicy otrzymają dodatkowo 200 zł, czyli 50 zł za każdy z tych dni oraz dodatkowy dzień wolny za pracę w nadgodzinach.
Związkowcy z Solidarności którzy domagali się 650 zł podwyżki mówią, że podpisane porozumienie to umiarkowany sukces. "To sukces, choć oczywiście żądaliśmy wyższych podwyżek. Ważne jest, że udało się zawrzeć kompromis. Pracownicy z pewnością będą zadowoleni i to jest najważniejsze" – powiedziała przewodnicząca "S" w FAP Wanda Stróżyk.
"Uważamy, że to wszystko, co można było uzyskać w obecnych warunkach" – ocenia natomiast szef "Sierpnia 80" Bogusław Ziętek. Żądania zgłaszane wcześniej przez "S" określił jako "nierealne". W ostatnich tygodniach "S", w ramach protestu płacowego, zorganizowała przed tyską fabryką Fiata kilka pikiet. Związkowcy przypominali, że w ubiegłym roku fabryka osiągnęła rekordowy wynik produkcji – 600 tys. aut. Praca odbywała się na trzy zmiany, przez większość sobót, a nawet w niedziele – podkreślali. 

Produkcja tyskiej fabryki Fiat Auto Poland wzrosła w ubiegłym roku o blisko 23 proc. Grupa Fiata o ponad 10 proc. zwiększyła również sprzedaż samochodów osobowych w Polsce, podnosząc udział w rynku. Ostatecznie z taśmy produkcyjnej tyskiej fabryki zjechało w 2009 r. 605 tys. 797 samochodów, czyli o 112 tys. 912 więcej niż rok wcześniej.
Prawie połowa produkcji (298 tys.) to fiat panda, 176 tys. – fiat 500, a 10 tys. – fiat 600. Modelu abarth 500 wyprodukowano blisko 7 tys. W sumie samochodów marki fiat i abarth powstało w ubiegłym roku w Tychach 493 tys. Pozostała część to produkowany na zlecenie koncernu Ford nowy ford ka. 

Źródło: pb.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili