17.9 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce

– Zadaniem ludzi zajmujących się problematyką transportu, motoryzacji jest jak najlepsze przygotowanie społeczeństwa do bezpiecznego korzystania z szybko rozwijającej się infrastruktury drogowej. Każdy z nas na kogoś oczekuje i też jest oczekiwany – powiedział Podsekretarz Stanu Zbigniew Rapciak.

Podczas dyskusji poruszono sprawy prowadzenia szkoleń przyszłych kierowców, edukacji komunikacyjnej społeczeństwa – zrozumienia zasad świadomego, bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz kształtowania prawidłowych nawyków zachowania na drodze.

Podczas spotkania dokonano m. in. analizy statystyk wypadków. Podkreślono, iż odpowiednie wyciąganie wniosków z tych badań oraz ich konsekwentne wdrażanie powinno prowadzić do ograniczania zagrożenia na drogach. ?Wskazano także na ważność badań diagnostycznych stanu technicznego pojazdów. Zły stan techniczny samochodów jest w Polsce nadal niedocenianą przyczyną wielu wypadków.

Pracownicy ITS zaprezentowali między innymi najnowocześniejsze rozwiązania materiałowe. Są nimi materiały kompozytowe. Dotychczas wykorzystywane były w najnowszych rozwiązaniach w motoryzacji, ale mogą znaleźć również zastosowanie jako tworzywo do dużych konstrukcji, jak też przy budowie łatwych i szybkich w montażu, a tak potrzebnych kładek dla pieszych.

źródło: Ministerstwo Infrastruktury

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili