Polsko-francuska współpraca w kolejnictwie

W Warszawie trwa polsko-francuskie seminarium „Transport kolejowy i transport miejski”. Jego celem jest wzmocnienie współpracy obu krajów na płaszczyźnie transportowej.

– Transport kolejowy powinien stać się konkurencyjnym elementem rynku transportowego, opartym na współpracy władz centralnych, lokalnych, przewoźników i zarządców infrastruktury, dostarczającym klientom najwyższej jakości usług – powiedział Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Juliusz Engelhardt podczas otwarcia Seminarium polsko-francuskiego „Transport kolejowy i transport miejski”.

Jednocześnie wiceminister Engelhardt podkreślił, że większość inwestycji infrastrukturalnych w Polsce w latach 2007-2013 będzie realizowana przy wykorzystaniu funduszy Unii Europejskiej. Na działania modernizacyjne w kolejnictwie ze środków Funduszu Spójności przeznaczono 4 mld 863 mln EUR, co stanowi 25% środków Unii Europejskiej na inwestycje transportowe w Polsce w tych latach. Razem z wkładem krajowym, środki finansowe przeznaczone na transport kolejowy w Programie Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko wynoszą 7,1 mld EUR. Pozwoli to zmodernizować około 2 tys. linii kolejowych.

François Barry Delongchamps – Ambasador Francji w Polsce podziękował Ministerstwu Infrastruktury za pomoc w organizacji konferencji, która odbywa się w dniach 2-3 czerwca w Warszawie. Seminarium skierowane jest do przedstawicieli samorządów terytorialnych, instytucji państwowych, firm i specjalistów transportu kolejowego i miejskiego transportu publicznego. Ma na celu wzmocnienie polsko-francuskiej współpracy w transporcie.

źródło: Ministerstwo Infrastruktury

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili