18.9 C
Warszawa
piątek, 24 marca, 2023

Polskie drogi – zły wpływ na Unijne statystyki

Sytuacja na polskich drogach pogarsza się. Jutro Komisja Europejska przedstawi raport o bezpieczeństwie na drogach Unii.

Według oceny Komisji w ostatnich latach, pogorszyła się sytuacja na polskich drogach. Od 2001 roku liczba wypadków w Polsce wzrosła o 3 procent. Z informacji Polskiego Radia wynika, że Brukselę niepokoją przede wszystkim: zły stan dróg, pijani kierowcy i zbyt szybka jazda. 

Z raportu Komisji Europejskiej wynika, również że bezpieczeństwo na drogach w całej Unii poprawia się, statystki mogłyby być jednak jeszcze lepsze, gdyby nie zaniżały ich nowe kraje Wspólnoty, w tym Polska. Stare drogi – jeszcze z czasów komunistycznych – są śmiertelną pułapką dla kierowców, którzy zmienili samochody na lepsze i szybsze – ocenia w raporcie Komisja. Autorzy dokumentu uważają, że oprócz złego stanu dróg, i brawurowej jazdy, częstą przyczyną wypadków śmiertelnych jest brak zapiętych pasów bezpieczeństwa i przewóz dzieci bez specjalnych fotelików. Komisja Europejska rozważa wprowadzenie skutecznych kar. 

Więcej biznes.onet.pl, 21.02.06

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
312ObserwującyObserwuj
spot_img

Prowadzisz firmę transportową? Zobacz, jakie możliwości dają Ci nowe technologie!

Funkcjonowanie firmy z branży logistycznej to złożony i wieloetapowy proces. Nowoczesne systemy pozwalają na pełną kontrolę nad różnymi zagadnieniami, w tym czasem pracy kierowców,...

Z ostantiej chwili