22.7 C
Warszawa
wtorek, 9 sierpnia, 2022

Polskie drogi – zły wpływ na Unijne statystyki

Sytuacja na polskich drogach pogarsza się. Jutro Komisja Europejska przedstawi raport o bezpieczeństwie na drogach Unii.

Według oceny Komisji w ostatnich latach, pogorszyła się sytuacja na polskich drogach. Od 2001 roku liczba wypadków w Polsce wzrosła o 3 procent. Z informacji Polskiego Radia wynika, że Brukselę niepokoją przede wszystkim: zły stan dróg, pijani kierowcy i zbyt szybka jazda. 

Z raportu Komisji Europejskiej wynika, również że bezpieczeństwo na drogach w całej Unii poprawia się, statystki mogłyby być jednak jeszcze lepsze, gdyby nie zaniżały ich nowe kraje Wspólnoty, w tym Polska. Stare drogi – jeszcze z czasów komunistycznych – są śmiertelną pułapką dla kierowców, którzy zmienili samochody na lepsze i szybsze – ocenia w raporcie Komisja. Autorzy dokumentu uważają, że oprócz złego stanu dróg, i brawurowej jazdy, częstą przyczyną wypadków śmiertelnych jest brak zapiętych pasów bezpieczeństwa i przewóz dzieci bez specjalnych fotelików. Komisja Europejska rozważa wprowadzenie skutecznych kar. 

Więcej biznes.onet.pl, 21.02.06

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
275ObserwującyObserwuj
spot_img

Z ostantiej chwili