Polska połączona autostradą z Zachodnią Europą

Prace przy odcinku Zgorzelec – Krzyżowa rozpoczęły się w kwietniu 2007 roku i trwały 28 miesięcy. Inwestycja składa się z dwóch mniejszych odcinków Zgorzelec –Wykroty (22 km) i Wykroty – Krzyżowa (29,4 km). ??Autostrada jest zbudowana z betonu cementowego. Od Zgorzelca do Krzyżowej powstały cztery węzły drogowe: Zgorzelec, Godziszów, Bolesławiec i Krzyżowa, który połączył A4 z A18 w kierunku Olszyny. ??

Na trasie otwartego odcinka autostrady powstało pięć MOP-ów (Miejsc Obsługi Podróżnych) podzielonych na strefę parkingową, wypoczynkową, zaplecza i usług technicznych oraz hotelowo-gastronomiczną. Długość wybudowanych wzdłuż A4 ekranów akustycznych wynosi ponad 7 tys. metrów. Zbudowano również 30 przejść dla małych i dużych zwierząt oraz 25 przejść dla płazów. ??Autostrada A4 jest częścią III Europejskiego Korytarza Transportowego który zaczyna się w Calais we Francji, biegnie przez Brukselę, Kolonię, Drezno, Wrocław, Katowice, Korczową, Lwów i Kijów do Kazachstanu.

źródło: Ministerstwo Infrastruktury
źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili