23.6 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

Poleci głowa kolejnego Ministra?

Czy taki los spotka również Ministra Grabarczyka? Zapowiadany strajk doszedł do skutku. Pociągi stanęły, a wraz z nimi problem się tylko nawarstwi. Straty Przewozów Regonalnych jedynie wzrosną. Widać tęsknimy za starymi czasami, kiedy właśnie taka forma protestu byla w stanie wzbudzić w rządzie jakiś ruch. Byle nie w stylu tych sprzed blisko ćwierć wieku.

A o co właściwie jest ta cała afera? O około 160 złotych. Kolejarze zarządali podwyżki na poziomie 280 złotych, a dostali 120 i obietnice wzrostu pesji jeszcze o 130 do końca 2012 roku. Średnia pensja w Przewozach regionalnych to około półtorej tysiąca złotych. To niewiele więcej niż najniższa krajowa. Nawet, gdyby zarząd PR przyznał kolejarzom podwyżki na rządanym poziomie, to pensja osób, które biorą odpowiedzialność za kilkaset osób każdego dnia wydaje się być niska.

Jest w tym wszystkim światełko w tunelu. Jeśli mamy bilet Przewozów Regionalnych, możemy wybrać się pociągami innych spółek na tej trasie: Intercity, Kolei Mazowieckich, Kolei Dolnośląskich oraz Szybką Koleja Miejską w Trójmieście.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili