8.4 C
Warszawa
piątek, 23 lutego, 2024

Połączenie kolejowe Okęcia z centrum Warszawy

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczęły realizację inwestycji połączenia kolejowego Portu Lotniczego Warszawa im. Fryderyka Chopina z centrum stolicy.

Po zakończeniu postępowania przetargowego na roboty budowlane na odcinku linii kolejowej nr 8 od stacji Warszawa Zachodnia do stacji Warszawa Okęcie, została podpisana umowa na realizację robót z konsorcjum Trakcja Polska. Planowana kwota inwestycji to 204 916 tys. zł.

Prace, zgodnie z umową, zostały rozpoczęte 23 lipca, a zostaną zakończone 31 maja 2008 r. W ramach planowanych robót zostanie zmodernizowany układ torowy na szlaku i w rejonie stacji Warszawa Zachodnia, zostaną wybudowane dwa nowe przystanki: Al. Jerozolimskie i Al. Żwirki i Wigury. Inwestycja jest finansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z udziałem środków budżetowych.

Po wybudowaniu łącznicy (w tunelu) od przystanku Służewiec do stacji Port Lotniczy Warszawa Okęcie powstanie kolejowe połączenie lotniska z centrum Warszawy. Cała inwestycja zostanie zakończona w 2009 roku.

Czas przejazdu z centrum Warszawy do lotniska wyniesie ok. 20 min.

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili