Podróże do Szwecji coraz bardziej popularne

Podróże turystyczne do Skandynawii zdobywają coraz większą popularność wśród Polaków. Odzwierciedlają to wyniki handlowe Unity Line, jednego z czołowych operatorów oferujących rejsy promowe do Szwecji.


Popularność przewozów promowych do Szwecji stopniowo wzrasta wraz z zainteresowaniem Polaków całą Skandynawią. W ubiegłym roku z rejsów promowych do Szwecji skorzystało ponad 945 tysięcy osób, czyli o 22 tysiące więcej niż rok wcześniej. Taka zmiana oznacza wzrost na poziomie 2,4% w skali roku. Zwiększyła się także liczba przewiezionych promami samochodów osobowych, która ogółem wyniosła ponad 262 tysiące, o 10.9% więcej niż w roku 2006.

czytaj dalej>>

""Znaczący udział w rozwoju połączeń promowych pomiędzy Polską a Szwecją ma spółka Unity Line, która jest jednym z największych armatorów działających na rynku bałtyckich przewozów promowych. Promy Unity Line goszczą rocznie ponad 261 tysięcy osób i  162 tysiące kierowców ciężarówek. Dzięki wprowadzeniu promu Skania firma dysponuje dwoma statkami, które oprócz przewozów towarowych, oferuje komfortowe rejsy pasażerskie.

Podróże do północnych krajów

Wielu Polaków, planując swoje wakacje, decyduje się na podróż do miejsc gwarantujących słoneczną i bezdeszczową pogodę. Aby móc codziennie zażywać kąpieli morskich i wygrzewać się do woli na plaży, wybierają wakacje w Grecji, Hiszpanii, Chorwacji czy też Bułgarii. Choć atrakcje południowej Europy są niepodważalne, to wiele osób poszukuje alternatywy dla tych popularnych kierunków. Z całą pewnością jedną z ciekawszych propozycji jest w takim wypadku Skandynawia wraz z największym państwem, Szwecją.

Podróże do Szwecji stały się w ostatnich latach znacznie bardziej przystępne w związku ze spadkiem wartości tamtejszej waluty. Dzięki temu osoby o przeciętnej zasobności portfela mogą pozwolić sobie na zupełnie wyjątkowe wakacje. Szwecja przyciąga do siebie pięknymi widokami i dziewiczą przyrodą. Życie w tym dużym kraju, zamieszkałym zaledwie przez 9 milionów osób, znacznie różni się od tego, co widzimy na co dzień. Szwecja sprawia wrażenie wyjątkowo czystej i przyjaznej. Miasta są bezpieczne i panuje w nich spokojna atmosfera. W największych metropoliach, takich jak Sztokholm, zabytkowa architektura łączy się z nowoczesną zabudową. Szwedzka prowincja pełna jest z kolei sosnowych i brzozowych lasów oraz krystalicznie czystych jezior.

W związku z bogatą ofertą operatorów promowych Polacy coraz częściej wyruszają w kierunku Skandynawii właśnie droga morską. Jedną z najważniejszych zalet podróży statkiem jest możliwość wybrania się na urlop z całą rodziną albo grupą znajomych własnym samochodem bez restrykcyjnych ograniczeń bagażowych.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili