Poczta Polska sprząta w nieruchomościach

Poczta Polska chce dopasować swoje zasoby nieruchomości do aktualnych i zdiagnozowanych potrzeb biznesowych. Podejmowane działania nie tylko powinny wpłynąć na racjonalizację kosztów ale przede wszystkim mają służyć uwolnieniu zamrożonego w tym portfelu kapitału – aktywów na rzecz działań prorozwojowych Poczty Polskiej.

W konsekwencji przyjętego podejścia do restrukturyzacji portfela nieruchomości własnych, Poczta Polska zrezygnowała z budowy własnego biurowca na Chmielnej. Poczta przejściowo przeniesie swoją centralę do wieżowca INTRACO przy ul. Stawki w Warszawie w ramach zawartej umowy z Grupą Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A. Docelowo siedziba firmy ma znaleźć się w biurowcu przy ul. Domaniewskiej, który będzie zaprojektowany i wybudowany zgodnie z potrzebami funkcjonalnymi Poczty Polskiej. 

Co zatem z działką na Chmielnej. Przedstawiciele Poczty Polskiej mówią, że to bardzo dobry teren na budowę biurowca typu A. Może zatem znajdą się inwestorzy. Jednak czy "cięcia" w postaci umowy najmu zamiast własnej inwestycji są naprawdę rentowne?

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili