Strona główna Wiadomości Transport i Spedycja Poczta Polska przywraca możliwość wysyłania paczek pocztowych do kolejnych 11 krajów

Poczta Polska przywraca możliwość wysyłania paczek pocztowych do kolejnych 11 krajów

Poczta Polska testuje innowacyjną technologię radiowej identyfikacji przesyłek

12 lipca br. Poczta Polska wznowiła przyjmowanie paczek pocztowych priorytetowych adresowanych do Indonezji, Iranu, Iraku, Kataru, Kuwejtu, Libanu, Pakistanu, Rosji, Tunezji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz na Filipiny.

Poczta Polska rozszerza zakres usług zagranicznych i przywraca możliwość obsługi przesyłek zagranicznych po fali utrudnień transportowych, które spowodowała pandemia. Operator przywrócił właśnie możliwość wysyłania przesyłek (priorytetowych paczek pocztowych) do Indonezji, Iranu, Iraku, Kataru, Kuwejtu, Libanu, Pakistanu, Rosji, Tunezji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz na Filipiny.

Poczta Polska obsługuje obecnie wysyłki do ponad 92 krajów i terytoriów na terenie całego świata. Przywracanie zagranicznych usług pocztowych jest uzależnione od ograniczeń w transporcie, które są wynikiem pandemii koronawirusa i i sytuacji w poszczególnych krajach, do których przesyłany jest list lub paczka.

Przesyłki kurierskie, które są zaliczane do najszybciej doręczanych, można obecnie wysyłać w sumie do 21 państw, min. Niemiec i Holandii. Paczki pocztowe można natomiast nadawać do 71 krajów.

Poczta Polska dokłada wszelkich starań, by umożliwić klientom międzynarodową wymianę korespondencji. Przez cały czas analizujemy sytuację i pozostajemy w stałym kontakcie z zagranicznymi operatorami pocztowymi, by sukcesywnie uruchamiać wysyłanie przesyłek zagranicznych do kolejnych krajów. Szczegółowe informacje jakie przesyłki do danych krajów obecnie realizuje Poczta Polska są dostępne tutaj.

Exit mobile version