11.5 C
Warszawa
piątek, 19 kwietnia, 2024

Poczekaj kiedyś pojedziesz na 10 tygodni przed Euro 2012

Jak wygląda ta kwestia na kolei. Polskie tory rozkopane są już od dłuższego czasu. Aktualnie według PKP możemy zaoszczędzić aż 71 minut na skończonym modernizowanym odcinku Podłęże – Rzeszów.

Obecnie trwają roboty budowane związane z modernizacją linii kolejowej nr 91 łączącej te dwa miasta. W połowie lutego oddano do eksploatacji ponad pięciokilometrowy odcinek toru nr 2 na odcinku Trzciana – Rudna Wielka.

Łączna długość modernizowanego odcinka wynosi 138,7 km. W ramach modernizacji planowane jest dostosowanie linii kolejowej do prędkości dla pociągów pasażerskich do 160 km/h.

W ramach modernizacji, na 16 stacjach zostaną przebudowane układy torowe. Dodatkowo wszystkie przystanki na tej trasie zostaną przebudowane i dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej  możliwości poruszania się.  Wybudowany zostanie również nowy przystanek osobowy –  Dębica Wschodnia.

 
W ramach projektu założono przebudowę i budowę 138 wiaduktów, mostów i estakad. Zlikwidowanych zostanie nawet 49 przejazdów w poziomie szyn, a na 11 zabudowane będą nowe urządzenia samoczynne sygnalizacji przejazdowej.

W 2011 roku rozpoczęła się również modernizacja na linii kolejowej nr 1 skupione były na odcinkach Radziwiłłów – Miedniewice oraz Warszawa Zachodnia – Warszawa Włochy.

Dalsza modernizacja linii kolejowej nr 1 na kolejnych odcinkach realizowana jest z zachowaniem możliwości prowadzenia ruchu pociągów po jednym torze czynnym. Po modernizacji prędkość pociągów pasażerskich wzrośnie do 160 km/h, dzięki czemu czas przejazdu ze stolicy do Skierniewic skróci się z 41 do 30 min. Prędkość pociągów towarowych wzrośnie do 120 km/h.

Już się nie możemy doczekać.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili