Po nitce do kłębka – system głosowy Vocollect generuje zyski w łańcuchu dostaw

Firma Vocollect, specjalizująca się w rozwiązaniach głosowych dla magazynów opracowała tzw. Voice – Directed Work system, który usprawnia procesy dostaw poprzez minimalizację liczby pomyłek.

Bez błędów, a z zyskiem

Utrzymująca się na wysokim poziomie cena ropy naftowej wymusza na wielu firmach transportowych podwyżkę cen świadczonych usług. W efekcie, partnerzy biznesowi ponoszą ceny towarów i usług, co najmocniej odczuwają konsumenci.

– Pomyłki, popełnione przy załadunku towaru to dodatkowe koszty dla firm transportowych, ale także dla klientów. Konsekwencja błędów w łańcuchu dostaw znajduje odzwierciedlenie w cenach towarów, które mogą być i do 6% wyższe od ceny wyjściowej – stwierdza Gary Glessner, Vice President and Managing Director of European Operations Vocollect

Nieprzychylna polityka paliwowa wymusza zatem na usługodawcach poszukiwanie innych rozwiązań opierających się na redukcji nie ceny, a ilości zużywanej benzyny. Według badań przeprowadzonych w krajach Unii Europejskiej blisko 25% przejazdów to tzw. puste przebiegi, czyli sytuacje, w których samochody jadą na pusto – bez towaru (dane Eurostatu). Ogromne kwoty generują również przejazdy z błędnie zapakowanymi produktami. Aby ograniczyć koszty warto usprawnić procesy na etapie magazynowania i dystrybucji towarów, dzięki temu już w pierwszym etapie łańcucha dostaw w znaczny sposób można ograniczyć pomyłki i zwiększyć wydajność całego procesu.

– Identyfikacja głosowa to rozwiązanie technologiczne, które poprawia wydajność o 35%, a dokładność kompletacji wydawanych towarów sięga 99,99%. System opracowany przez Vocollect poprawia jednocześnie bezpieczeństwo pracy oraz poziom satysfakcji z wykonywanych zadań. W porównaniu z innymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku, aplikacje głosowe są relatywnie łatwe do wdrożenia i mogą być wprowadzone na każdym etapie łańcucha dostaw – wyjaśnia Frank W. Rissler z Vocollect

W trosce o środowisko naturalne

Pomyłka popełniona na pierwszym etapie łańcucha dostaw powoduje konsekwencje nie tylko finansowe, ale i ekologiczne. Firmy transportowe odpowiedzialne są za 24% globalnej emisji dwutlenku węgla, 47% tlenku azotu i 54% tlenku węgla (dane Eurostatu). Każdy dodatkowy przejazd wiąże się z większym zużyciem benzyny, co w negatywny sposób oddziałuje na otoczenie. Straty, które ponosi środowisko naturalne odczuwalne są nie tylko w postaci dziury ozonowej, ale również nadmiernego hałasu, który można zminimalizować dzięki podnoszeniu efektywności łańcucha logistycznego. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na możliwości jakie daje zastosowanie odpowiednich rozwiązań jeszcze w magazynie. Najwięcej błędów popełnianych jest w procesie kompletowania produktów, gdzie są one mylone w trakcie zbierania. Dzięki możliwościom technologii Vocollect pracownik może być natychmiastowo powiadomiony, czy paczka zawiera dobrą zawartość lub o tym, że zmieniła ona swą lokalizację w magazynie. Eliminuje to sytuacje, w których miałby zostać wysłany źle zidentyfikowany lub przeterminowany produkt.

Rozwiązaniem jest głos
 
Systemy głosowe Vocollect, stanowią jeden z najważniejszych przełomów technologicznych w dystrybucji magazynowej ostatnich lat. Istotą terminali głosowych jest dwukierunkowy dialog pomiędzy pracownikami magazynu, a systemem zarządzającym. Rozwiązania głosowe dedykowane są do zarządzania magazynami, hurtowniami oraz wielko-powierzchniowymi centrami dystrybucyjnymi. Stanowią one technologię komplementarną wobec popularnych rozwiązań wykorzystywanych w magazynach np. RFID.

– Mowa jest najbardziej naturalnym sposobem wymiany informacji. Rozwiązania głosowe Vocollect umożliwiają komunikację między człowiekiem a systemami komputerowymi, w taki sposób aby ograniczyć błędy w procesie dostaw. Dzięki temu już w magazynie eliminowane są pomyłki, co wpływa na usprawnienie całego łańcucha dostaw i znacznych oszczędności – mówi Krzysztof Banaś, Dyrektor Sprzedaży SKK S.A.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili