Plany rozwoju infrastruktury

O planach inwestycyjnych na Mazowszu rozmawiali w poniedziałek politycy i przedsiębiorcy. 

Mówiono o potrzebie powstania nowego lotniska na linii Warszawa –Łódź w odległości około 30- 40 km od stolicy, które miałoby być połączone magistralą drogową i kolejową z miastami. Prezes PKP zasygnalizował, że jedną z najważniejszych inwestycji jest modernizacja połączenia Warszawa –Łódź, co zapewniłoby skrócenie czasu podróży z 2 do 1 godziny. Inwestycja ma kosztować ok. 228 mln. euro. 

Zdaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz, szybki rozwój inwestycji drogowych jest możliwy, pod warunkiem, że rząd i samorząd do ich realizacji zaprosi kapitał prywatny. Obecna ekipa rządzącam jest, zadaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz, niechętna tej współpracy. – Nie należy się bać inwestycji realizowanych w partnerstwie publiczno-prywatnym – mówiła. – Ten model finansowania wykorzystano przy budowie tunelu pod Kanałem La Manche. Przedsiębiorcy jak najbardziej widzą się w takim układzie.
KK

Więcej Życie Warszawy, 21.02.06

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili