18.9 C
Warszawa
piątek, 24 marca, 2023

Plany rozwoju infrastruktury

O planach inwestycyjnych na Mazowszu rozmawiali w poniedziałek politycy i przedsiębiorcy. 

Mówiono o potrzebie powstania nowego lotniska na linii Warszawa –Łódź w odległości około 30- 40 km od stolicy, które miałoby być połączone magistralą drogową i kolejową z miastami. Prezes PKP zasygnalizował, że jedną z najważniejszych inwestycji jest modernizacja połączenia Warszawa –Łódź, co zapewniłoby skrócenie czasu podróży z 2 do 1 godziny. Inwestycja ma kosztować ok. 228 mln. euro. 

Zdaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz, szybki rozwój inwestycji drogowych jest możliwy, pod warunkiem, że rząd i samorząd do ich realizacji zaprosi kapitał prywatny. Obecna ekipa rządzącam jest, zadaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz, niechętna tej współpracy. – Nie należy się bać inwestycji realizowanych w partnerstwie publiczno-prywatnym – mówiła. – Ten model finansowania wykorzystano przy budowie tunelu pod Kanałem La Manche. Przedsiębiorcy jak najbardziej widzą się w takim układzie.
KK

Więcej Życie Warszawy, 21.02.06

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
312ObserwującyObserwuj
spot_img

Prowadzisz firmę transportową? Zobacz, jakie możliwości dają Ci nowe technologie!

Funkcjonowanie firmy z branży logistycznej to złożony i wieloetapowy proces. Nowoczesne systemy pozwalają na pełną kontrolę nad różnymi zagadnieniami, w tym czasem pracy kierowców,...

Z ostantiej chwili