Plan wdrożenia ITS w Europie

Plan przewiduje działania w sześciu obszarach:
    1.    Optymalne wykorzystanie danych dotyczących dróg, ruchu i podróży;
   2.    Ciągłość usług ITS w zakresie zarządzania ruchem i transportem towarowym w europejskich korytarzach transportowych i konurbacjach;
    3.    Bezpieczeństwo i ochrona w transporcie drogowym;
    4.    Integracja pojazdu z infrastrukturą transportową;
    5.    Bezpieczeństwo i ochrona danych oraz kwestie odpowiedzialności;
    6.    Europejska współpraca i koordynacja w zakresie ITS.

?Inteligentne systemy transportowe mogą przyczynić się do optymalizacji zarówno transportowej mobilności społeczeństwa, jak i jakości usług transportowych, co przekłada się m.in. na pozytywne skutki gospodarcze, zmniejszenie presji na środowisko oraz poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

?Dokumentem towarzyszącym Komunikatowi jest propozycja Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady ustanawiającej ramy dla wdrożenia inteligentnych systemów transportowych w obszarze transportu drogowego i powiązania z innymi gałęziami transportu, COM(2008) 887.

Ministerstwo Infrastruktury zaprasza wszystkich zainteresowanych do wyrażenia opinii na temat tego dokumentu. Komentarze mogą być wysyłane na dwa adresy mailowe kwarda@mi.gov.pl oraz tbochenski@mi.gov.pl do dnia 7 stycznia.

Treść dokumentu

źródło: Ministerstwo Infrastruktury
źródło: www.sxc.hu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili