PKP ruszyło z modernizacją dworów

PKP remontują obecnie niemal 40 dworców. Modernizacja pochłonie ponad 670 mln zł. Fundusze pochodzą z Unii Europejskiej (236 mln zł), budżetu państwa (353 mln zł) i środków własnych PKP (102 mln zł).
Terminale przyszłości

20 listopada oddano do użytku dworzec w Nałęczowie, wyremontowany za około 1,5 mln zł. Zmodernizowano instalację centralnego ogrzewania i kotłownię. Zadbano też o bezpieczeństwo pasażerów instalując system monitoringu wizyjnego, który został włączony do centrum monitoringu wraz z systemami na dworcach w Dęblinie, Białej Podlaskiej, Łukowie, Kraśniku i Trawnikach.

26 listopada PKP zaprezentowały projekty odnowionych terminali kolejowych w Katowicach i Sopocie. Przy wejściu do hali dworcowej w Katowicach znajdzie się punkt informacyjny, dalej kasy i przechowalnie bagażu. Zamontowano też stałe i ruchome pochylnie, by ułatwić ruch pasażerom, także niepełnosprawnym. Innowacją jest dobudowanie biur i części handlowo-usługowej. 

Źródło: pb.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili