22.9 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

PKP ogłosiły przetargi

Prace budowlane na obu obiektach wystartują jeszcze w tym roku.

"Po zakończeniu prac nad projektami PKP ogłosiły przetargi na generalnych wykonawców prac. Mają zostać wybrani do końca marca" – napisał w komunikacie prasowym Michał Wrzosek, rzecznik PKP.

Firmy zainteresowane pracami remontowymi na Dworcu Centralnym mogą składać oferty do 8 lutego, a w przypadku przebudowy Dworca Wschodniego do 10 marca. Wartość prac wyniesie odpowiednio 22 mln zł i 45 mln zł.

Modernizacja Dworca Centralnego, która finansowana jest z pieniędzy własnych PKP, obejmie m.in. elewację hali głównej. Dzięki inwestycji w obiekcie ma być więcej przestrzeni, pojawi się też nowy i czytelny system informacji, nowe biletomaty i infokioski.

Z kolei Dworzec Wschodni ma przejść gruntowną modernizację, która jest współfinansowana z pieniędzy PKP i budżetu państwa. W jej efekcie ma poprawić się jego funkcjonalność i dostępność dla warszawiaków. W zeszłym roku PKP wyremontowały Dworzec Warszawa Ochota i Warszawa Powiśle. 

Źródło: pb.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili