8.5 C
Warszawa
niedziela, 25 lutego, 2024

PKP Intercity zwraca pieniądze

Na początek otrzymamy vouchery uprawniające do zniżek na bilety, ale od czerwca przyszłego roku dostaniemy pieniądze do ręki – informuje Radio TOK FM. Vouchery mają uprawniać do 25 proc. rabatu na zakup kolejnego biletu, jeśli pociąg spóźnił się więcej niż godzinę. Jeśli opóźnienie wzrośnie do dwóch godzin i więcej, będziemy mieli prawo do 50 proc. zniżki na zakup kolejnego biletu. Na razie nie wiadomo, jak technicznie będzie wyglądało wydawanie voucherów podróżnym.

Niestety, odszkodowanie na razie będzie się należało jedynie pasażerom podróżującym pociągiem tzw. kategorii premium – czyli Intercity. Za opóźnienie należących do PKP Intercity pociągów Express i Tanie Linie Kolejowe spółka na razie nie przewiduje odszkodowań. Jak jednak mówi rzecznik Intercity Paweł Ney: "tak jak do tej pory, niezadowoleni klienci będą mogli indywidualnie składać reklamacje". W pociągach Express i TLK system rekompensat ma być wprowadzony w połowie przyszłego roku. 

Źródło: pb.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili