23.6 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

PKP Cargo przewiezie koks do Niemiec

Wieloletnią umowę na całopociągowe przewozy koksu w kontenerach PKP Cargo podpisało z niemieckim operatorem i przewoźnikiem kolejowym TX Logistik. Przewozy są realizowane od końca stycznia bieżącego roku raz w tygodniu w relacji Wałbrzych Fabryczny — Duisburg i z powrotem, przez przejście graniczne Guben/Gubin. Niemiecka spółka chce rozszerzyć współpracę z PKP Cargo w realizacji nowych przewozów.

— To już trzeci prywatny operator z jakim PKP Cargo realizuje regularne przewozy intermodalne w relacji Polska — Niemcy i z powrotem, a od marca 2010 r. takich operatorów będzie czterech — informuje Sławomir Tubek, dyrektor biura przewozów intermodalnych w PKP Cargo.

W 2010 roku w relacji Polska — Niemcy TX Logistik razem z DB Schenker i innymi prywatnymi operatorami niemieckimi przewiezie w ruchu intermodalnym ponad 1500 par pociągów. 

Źródło: pb.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili