11.3 C
Warszawa
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Pierwszy lot Boeinga 787 Dreamlinera

Pierwszy lot Dreamlinera jest opóźniony o prawie dwa i pół roku. Powodzenie maszyny, która ma pokonać konkurencję ekonomicznością, może przesądzić o przyszłości Boeinga. W budowie Dreamlinera wykorzystano superlekkie materiały, kompozyty węglowe i tytan, dzięki czemu ma on taniej niż inne maszyny przewozić 250 pasażerów na długich dystansach. Linie lotnicze dały się przekonać inżynierom amerykańskiego koncernu. Zamówiły od 2004 roku już łącznie 840 Dreamlinerów o wartości ok. 140 mld USD. Musiały się jednak uzbroić w cierpliwość. Boeing pięć raz ogłaszał opóźnienie w budowie nowego samolotu. Sześciokrotnie przekładał termin pierwszego lotu. 

Ostatecznie Dreamliner wystartuje do pierwszego, czterogodzinnego lotu próbnego we wtorek o 19.00 czasu polskiego, z lotniska położonego 30 mil od Seattle. Będzie to początek trwającego, jak twierdzi spółka, co najmniej dziewięć miesięcy okresu prób w locie. Testowane jednocześnie ma być sześć maszyn. Pierwszym odbiorcą Boeinga 787 Dreamliner będzie japoński All Nippon Airways. Dostawa samolotów zaplanowana jest na czwarty kwartał przyszłego roku, niemal dwa lata po pierwotnie zakładanym terminie. Analitycy są jednak ostrożni. Ich zdaniem, z powodu nowatorstwa najnowszej maszyny Boeinga, próby w locie potrwają dłużej niż 12 miesięcy. 

Źródło: pb.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili