20.9 C
Warszawa
wtorek, 9 sierpnia, 2022

Pierwsze rekordy giełdy wierzytelności TRANS-a

Ponad 200 pozycji, łączna kwota długów przekazanych na giełdę przekroczyła 1 200.000 złotych, około 30 spraw  zostało przekazanych do Kancelarii Prawnej TRANS – to pierwsze statystyki Systemu „Zgłoś dłużnika”. 

Giełda wierzytelności transportowych funkcjonuje od 1 listopada 2007r. Jest dostępna za pośrednictwem największej polskiej giełdy wolnych ładunków i pojazdów – Europejskiej Giełdy Transportowej TRANS. Jest dostępna za pomocą opcji „Lista dłużników”, znajdującej się w głównym oknie komunikatora i giełdy TRANS.

Giełda wierzytelności została stworzona z myślą o szybkim i sprawnym odzyskiwaniu należności transportowych za zrealizowane przewozy, a także inne zobowiązania, poprzez publiczne piętnowanie dłużników i utrudnienie im przez to funkcjonowania w branży.Z ponad pół tysiąca rozpatrzonych spraw powyżej 60 proc. zakończyło się pozytywnie dla wierzycieli, tj. długi zostały spłacone.

Wiele spośród nich zostało uregulowanych w ciągu zaledwie kilku dni od momentu zgłoszenia sprawy i tym samym nie trafiło nawet na giełdę wierzytelności.

– Prowadzona przez giełdę TRANS usługa (giełda wierzytelności i Zgłoś dłużnika) okazała się bardzo skuteczna. W przeciągu niespełna dwóch tygodni odzyskaliśmy należności, o które upominaliśmy się przez ponad miesiąc. Odbyło się to w sposób bezstresowy. Sposób poinformowania o zadłużeniu jest prosty i czytelny dla naszego dłużnika. Co więcej, w odróżnieniu od kilku innych giełd, TRANS wykonuje swoją usługę nieodpłatnie, co w czasach, gdy przewoźnicy muszą oszczędzać, choćby ze względu na wysokie koszty paliwa, ma duże znaczenie. Na pewno w podobnej sytuacji skorzystamy z tej usługi. Okazali się skuteczniejsi od niejednej firmy windykacyjnej – mówi Andrzej Malkowski, pracownik Transport & Spedycja Klimek.

Więcej informacji o giełdzie wierzytelności oraz Systemie „Zgłoś dłużnika” dostępnych jest na stronie www.trans.eu

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
275ObserwującyObserwuj
spot_img

Z ostantiej chwili